Sesizare

17 oct. - Scrisoare trimisă Asociaţiei Oamenii şi Mediul Înconjurator

Buna ziua! Am o casa la intrare in comuna Gura Vitioarei, intrarea dinspre Ploiesti. Pe langa casa mea este un drum neasfaltat, care duce spre raul Teleajen. Pe acest drum, dar si in rau se arunca zilnic gunoaie ( problema este cunoscuta si nivel de primarie, de ani de zile ) ce provin din curtile localnicilor sau societatilor comerciale. Gunoaiele sunt de la animale moarte, coroane din cimitir, pana la materiale de constructii sau chiar deseuri alimentare si nealimentare. Am incercat sa vorbesc si frumos si urat dar nu se intelege limba romana. Va rog sa faceti ceva urgent pentru ca vin si arunca si mai multe gunoaie, numai sa ne faca in ambitie. Multumesc!

Raportează/Modifică această scrisoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dacă aţi primit un răspuns personal, despre care credeţi că ar putea fi util şi altor persoane, vă rugăm să îl publicaţi aici.

Sari la bara de unelte