de Elena

Sesizare

10 feb. - Scrisoare trimisă Gărzii de Mediu Bucureşti

Bună ziua,
Va deranjez cu o sesizare de poluare a aerului în sect 3. În incinta fostei fabrici Republica, poarta 2, din str Industriilor, zilnic una din firmele de la aceasta adresa, arde cauciuc sau alte materiale, și eliberează pe un coș, un fum gros și înecăcios. Am făcut numeroase sesizări la politia locala și s a răspuns ca va sesiza Garda de Mediu. În fiecare zi este aceeași situație. La 500 m se afla 2 grădinițe și o școală.
Va rog să luați masurile necesare.
Nu se poate deschide o fereastra din cauza fumului și mirosului. Ținând cont ca în aceasta situație de pandemie, când una din reguli este sa aerisim cât mai des, acest lucru nu este posibil.
În speranța că voi primi un răspuns și poate o rezolvare a acestei situații, va mulțumesc anticipat.
Menționez ca aceasta clădire, este albastră și se afla la întrarea în uzina Republica, poarta 2, str Industriilor.

Raportează/Modifică această scrisoare
  1. Catalin soune despre 11 feb.

    Doamna Elena sesizarile nu se fac pe acest site, ci la 112, politia locala, garda de mediu si ministerul mediului.
    Acesta nu este un site oficial apartinand vreunei institurii publice, lasati degeba scis textul aici.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dacă aţi primit un răspuns personal, despre care credeţi că ar putea fi util şi altor persoane, vă rugăm să îl publicaţi aici.

Sari la bara de unelte