Sesizare

11 nov. - Scrisoare trimisă Gărzii de Mediu Caraş Severin

subsemnatul epure paun domiciliat in comuna dalboset nr.463 ,jud caras-severin va adresez urmatoarea; sesizare vecinul meu borchescu alin din comuna dalboset nr.464 are amplasat adapostul (cocina) pentru cresterea porcilor langa gradina mea.ca atare toata mizeria (urina si fecale) se scurge in gradina mea de asemenea si-a facut o alee cu griblura (petris) ,care atunci cand ploua o aduce apa an gradina mea. an aceste conditii nu pot sa-mi lucrez gradina pentru a obtine productia de legume necesara familiei mele fata de cele aratate mai sus va rog sa intreprindeti masurile prevazute de lege

Raportează/Modifică această scrisoare
  1. Ionut soune despre 22 feb.

    Daca se scurg fecale si urina in gradina dvs de la vecin, practic solul este infectat cu nitriti si nitrati, legumele daca cresc printrun oarecare miracol,acestea sunt toxice, intrucat pot cauza infarctul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Dacă aţi primit un răspuns personal, despre care credeţi că ar putea fi util şi altor persoane, vă rugăm să îl publicaţi aici.

Sari la bara de unelte